Przeciwwskazania do stosowania kolagenu

0

Kolagen to jedno z najważniejszych białek, jakie można znaleźć w organizmie człowieka. Znajduje się ono w układzie kostnym, w skórze – a także w mięśniach i nawet rogówce oka. Ma ono wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego, układu trawiennego – poprawia też kondycje stawów i przebieg procesów metabolicznych. Czasami bywa nazywane “białkiem młodości” – jego zadanie to także ochrona narządów wewnętrznych i obrona organizmu przed bakteriami oraz drobnoustrojami.

Dlaczego kolagenu w naszym organizmie z czasem jest coraz mniej? Po 25 roku życia spada zdolność naszego ciała do produkcji kolagenu – więcej jego komórek obumiera niż jest wytwarzanych. Przyspieszać ten proces mogą także błędy popełniane przez człowieka – narażanie się na stres, promieniowanie słoneczne, toksyny.

Kolagen pomaga utrzymać głębokie nawilżenie skóry oraz jej elastyczność. Jego zadaniem jest również zapewnienie szybszego gojenia się ran oraz lepszego funkcjonowania stawów. Wpływa on też na dłuższe zachowanie odpowiedniej elastyczności naczyń krwionośnych – a dzięki temu krążenie krwi może odbywać się w prawidłowy sposób. W składzie kolagenu znajdziemy glicynę, prolinę i aminokwasy. Jeżeli chodzi o pożywienie to kolagen najczęściej pozyskiwany jest ze skór, kości czy ścięgien zwierzęcych.

Chociaż kolagen jest oczywiście dla człowieka czymś naturalnym – nie oznacza to wcale, że przyjmowanie takich preparatów zawsze będzie dla nas w 100% bezpieczne. To normalne, że obawiamy się tego, że mogą pojawić się pewne przeciwwskazania i skutki uboczne. Warto się takimi sprawami interesować zawsze, bo to nasze bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu. W przypadku kolagenu przeciwwskazań jest na szczęście bardzo niewiele, więc dla zdecydowanej większości społeczeństwa taka suplementacja jest wciąż wskazana i wręcz zalecana.

Po co po niego sięgamy?

Po kolagen sięgamy przede wszystkim dlatego, że stosowane przez nas dotychczasowo preparaty – w ogóle się nie sprawdzają. Zauważamy, że krem przeciw zmarszczkom tak naprawdę zupełnie nic nie robi – a maść na stawy hamuje dolegliwości bólowe na tak długo, jak długo faktycznie z niej korzystamy. Szybko orientujemy się więc, że są to wyłącznie rozwiązania tymczasowe i jeśli pragniemy realnych zmian – musimy znaleźć dla siebie coś innego.

przeciwwskazania do stosowania kolagenu - co to jest kolagen - colagen - czy warto pić ?

Kolagen na szczęście jest coraz częściej reklamowany i to właśnie dlatego ludzie w końcu zaczynają go stosować. Od znajomych i od specjalistów dowiadujemy się, że można z niego korzystać przez długi czas i na pewno w końcu pojawią się mniej lub bardziej widoczne rezultaty. Być może sięgamy po niego także dlatego, że chociaż jest to preparat drogi – jedno opakowanie zapewnia nam lepsze efekty niż wszystkie kremy, odżywki i maści. Na pewno wydajemy więc tutaj mniej i w dodatku nie musimy pamiętać o tak wielu dawkach – spożywamy kolagen zwykle raz dziennie i to już wystarczy.

Wiele zalet

Największą zaletą kolagenu jest właśnie to, że działa on zarówno na skórę i stawy – jak i na paznokcie, włosy oraz zęby. Z tego typu pomocy chętnie skorzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – w dodatku w każdym wieku. Najczęściej kupujemy go sobie po to, aby poprawić wygląd skóry. Z tego właśnie kolagen jest najlepiej znany. Wiemy, że dzięki niemu mogą zniknąć nasze zmarszczki i skóra stanie się znowu elastyczna i dobrze nawilżona. Trzeba tutaj też jednak wyposażyć się w cierpliwość – pamiętajmy, że nic nie dzieje się z dnia na dzień.

Kolagen wzmacnia włosy człowieka oraz jego paznokcie. Gdy te pierwsze zaczynają nam wypadać to często panikujemy – obecnie zarówno panie, jak i panowie nie wyobrażają sobie swojego łysienia. Na szczęście kolagen nie tylko zatrzyma ten proces – ale także sprawi, że włosy zaczną rosnąć szybciej i będą zdecydowanie mocniejsze oraz grubsze. Paznokcie, które do tej pory często się łamały – teraz będą wyglądać dużo lepiej i staną się silniejsze.

Kolagen wzmocni Twoje stawy – bez względu na to, jak często ćwiczysz i ile masz lat. Dzięki temu pozbędziesz się bólu i odzyskasz lepszą mobilność. Osoby korzystające z tabletek, płynu lub proszku – zauważyły u siebie znaczną poprawę. Po rozpoczęciu stosowania kolagenu raczej mało kto potem z tego rezygnuje – zwykle kontynuujemy jego spożycie przez bardzo długi czas.

Jakie są przeciwwskazania?

Jeżeli chodzi o hydrolizat kolagenu przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim tych osób, które mogą mieć uczulenie na którykolwiek ze składników pomocniczych. To właśnie dlatego zawsze należy sprawdzać ulotkę i konsultować taki suplement ze specjalistą – w ten sposób zmniejszamy ryzyko skutków ubocznych.

przeciwwskazania do stosowania kolagenu - dla kogo - efekty 

Ostrożne powinny być także kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią – tutaj większość spożywanych preparatów trzeba zawsze omawiać z profesjonalistą, bo ryzyko jest zwyczajnie zbyt duże. Podobnie powinny też postąpić te osoby, które mają łuszczycę. Najważniejsze jest tutaj to, aby pamiętać, że samodzielne zwiększanie dawek na pewno nie spowoduje, że efekty pojawią się szybciej – w taki sposób możemy sobie wyłącznie zaszkodzić.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Nie możesz z góry zakładać, że spożywanie kolagenu rozwiąże wszystkie Twoje problemy – a jak będziesz go brać częściej niż radzi ulotka to Twoje zmarszczki również szybciej znikną. Takie podejście jest bardzo naiwne. Zwykle na naturalny i młody wygląd składa się naprawdę wiele czynników – a kolagen jest tylko jednym z nich.

Musisz odżywiać się zdrowo, bo w ten sposób chronisz się przed nadwagą i masz też siłę do tego, aby dużo się ruszać. Aktywność fizyczna powinna na stałe znaleźć miejsce w Twoim życiu – ale dbaj też o odpoczynek, bo inaczej możesz mocno zaszkodzić swoim stawom. Bardzo istotne jest to, aby człowiek nauczył się we wszystkim znajdować równowagę – to skrajne zachowania zwykle powodują, że coś z naszym organizmem zaczyna być nie w porządku.

Jeśli chcesz mieć ładną skórę to warto oczywiście zażywać kolagen – ale nie możesz też zapominać o tym, jak szkodliwy jest nałóg tytoniowy czy alkohol. Warto z tego zrezygnować, jeśli faktycznie mamy w planach przez długi czas wyglądać młodo.

przeciwwskazania do stosowania kolagenu - skutki uboczne - doustnie - na co pomaga

Kupując sobie kolagen nie sugeruj się tylko tym, aby był to produkt tani – w końcu masz tutaj w planach sobie pomóc i na pewno wiesz, że za jakość zawsze trzeba trochę więcej zapłacić. To właśnie te tańsze preparaty zwiększają ryzyko pojawienia się skutków ubocznych – lepiej więc tutaj nie oszczędzać i potraktować to jako inwestycje w siebie.

Po pewnym czasie z całą pewnością będziesz sobie za to dziękować, bo w końcu faktycznie zaczniesz zauważać realne efekty. Koniecznie zapoznaj się z listą przeciwwskazań, dokładnie przeczytaj ulotkę i wybierz swoje własne opakowanie kolagenu – a potem wystarczy tylko zażywać go regularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj