minusy picia pokrzywy – herbata – działanie – co daje picie – jak długo pić – jak często

0

Pokrzywa to roślina lecznicza z gatunku Urtica dioica, znana również jako pokrzywa, pokrzywa lub pokrzywa kłująca, bogata w witaminy A, C i K, polifenole, flawonoidy i minerały takie jak wapń, żelazo i magnez, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym, będąca szeroko stosowana jako domowy środek regulujący ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, oprócz tego pomocna w leczeniu np. zapalenia stawów i reumatyzmu. Ale co daje picie pokrzywy? i na co działa pokrzywa?

Powszechnie stosowane części pokrzywy to liść, który może być stosowany w postaci herbaty, lub korzeń, stosowany w postaci kapsułek, i można je znaleźć w sklepach zielarskich, sklepach z produktami naturalnymi, aptekach mieszanych, na rynkach i niektórych otwartych targach, i muszą być stosowane z receptą lekarza.

minusy picia pokrzywy – co daje picie pokrzywy – herbata – działanie

Innym gatunkiem pokrzywy jest Lamium album, znana jako pokrzywa biała, jednak ma ona inne właściwości niż Urtica dioica, a wskazana jest głównie przy problemach ginekologicznych, takich jak skurcze menstruacyjne, krwawienia czy stany zapalne macicy. herbata z pokrzywy działanie ma podobne i dobre.

Pokrzywa posiada szereg właściwości leczniczych o charakterze antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym, przeciwnadciśnieniowym, moczopędnym i przeciwcukrzycowym, poza tym pomaga wzmocnić układ odpornościowy, ponieważ zawiera w swoim składzie flawonoidy, polifenole, witaminy A, C i K, kwas foliowy oraz minerały, takie jak na przykład wapń, potas, żelazo i magnez. Główne wskazania do stosowania pokrzywy to:

 • Zapalenie stawów;
 • Osteoarthritis;
 • Reumatyzm;
 • Wysokie ciśnienie krwi;
 • minusy picia pokrzywy - co daje picie pokrzywy - herbata - działanieCukrzyca;
 • Nieżyt nosa;
 • Kaszel alergiczny;
 • Trądzik;
 • Zapalenie skóry;
 • Ból mięśni;
 • Stan zapalny w obrębie dziąseł;
 • Anemia
 • Zakażenie dróg moczowych;
 • Kamienie nerkowe.

Ponadto niektóre badania wskazują, że korzeń pokrzywy może być stosowany w leczeniu powiększonej prostaty poprzez zmniejszenie działania enzymów odpowiedzialnych za produkcję testosteronu, dzięki zawartym w jego składzie flawonoidom. Herbata z pokrzywy jest prosta i szybka do zrobienia i ma kilka korzyści zdrowotnych, tak więc herbata z pokrzywy jak często pić? i jak długo pić?

Składniki: 1 łyżka stołowa suszonych liści pokrzywy, 1 szklanka wrzącej wody.

minusy picia pokrzywy – jak często pić – jak długo pić – jak zrobić

Jak się przygotować? herbata z pokrzywy jak zrobić? Dodaj suszone liście pokrzywy do wrzącej wody i pozostaw na 10 minut. Pozostawić do ostygnięcia, przecedzić i pić do 2 filiżanek dziennie. Innym sposobem wykorzystania pokrzywy w celu uzyskania jej korzyści, jest w postaci kapsułek, które można przyjmować 1 kapsułkę 400 mg, 2 do 3 razy dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza, herbata z pokrzywy na czczo.

Możliwe działania niepożądane? napar z pokrzywy właściwości.

Najczęstsze skutki uboczne pokrzywy pojawiają się zazwyczaj w przypadku spożywania rośliny w większych ilościach niż zalecane i obejmują ból brzucha, biegunkę, zaparcia, alergie lub swędzenie skóry, a także wzmożone skurcze macicy w przypadku kobiet, co może nasilić objawy skurczów lub spowodować poronienie. Ponadto pokrzywa może znacznie obniżyć ciśnienie krwi i utrudnić jego kontrolę u osób z nadciśnieniem lub znacznie obniżyć poziom cukru we krwi powodując kryzys hipoglikemii u diabetyków.

Kto nie powinien go używać? herbata z pokrzywy przeciwwskazania – pokrzywa nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży, ponieważ może wywołać skurcze macicy i wywołać przedwczesny poród, spowodować poronienie lub wady rozwojowe u dziecka. Ponadto pokrzywa nie powinna być również stosowana w okresie karmienia piersią, gdyż nie jest znane jej toksyczne działanie na dziecko.

minusy picia pokrzywy - jak często pić - jak długo pić - jak zrobić

Roślina ta nie jest również wskazana dla osób z problemami z nerkami, takimi jak niewydolność nerek, lub z problemami z sercem, takimi jak niewydolność serca, ponieważ może pogorszyć objawy tych stanów. Pokrzywa jest rośliną leczniczą, spożywaną najczęściej w postaci herbaty z pokrzywy. Jakie są jednak jego główne zalety? A co z przeciwwskazaniami? Czy ta herbata ma przeciwwskazania?

minusy picia pokrzywy – na czczo – przeciwwskazania – właściwości

Przedstawimy Ci podstawowe cechy i właściwości pokrzywy i herbaty z pokrzywy oraz picie pokrzywy skutki uboczne, abyś poznał dogłębnie tę super roślinę, która może przynieść wiele korzyści dla Twojego zdrowia. Nie wierzysz w to! Następnie zapoznaj się z jego długą listą korzyści. Naukowa nazwa pokrzywy to Urtica dioica, zwana również pokrzywą, pokrzywą lub pokrzywą kłującą, jest rośliną leczniczą zawierającą wiele witamin i żelaza.

Wśród jego zastosowań jest możliwość wykorzystania tej rośliny w leczeniu zapalenia stawów i reumatyzmu, ponieważ ma ważne właściwości przeciwzapalne. Jego częściami nadającymi się do spożycia są liście, które można wykorzystać w herbatach. W sprzedaży dostępne są również kapsułki z korzeniem tej rośliny.

Diabetycy opisują o pokrzywa do picia właściwości. Dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2 pokrzywa może okazać się bardzo pomocna. Wyciągi hydroalkoholowe z pokrzywy przyczyniają się do redukcji niektórych mediatorów zapalnych (cytokin), częstych u pacjentów z cukrzycą typu 2. Pomoże to obniżyć poziom cukru we krwi. Oczywiście pokrzywa nie zastąpi przyjmowania leków, ale na przykład herbata z pokrzywy może być doskonałym uzupełnieniem w leczeniu cukrzycy typu 2.

minusy picia pokrzywy – na co działa – na co jest dobra – napar

minusy picia pokrzywy - na czczo - przeciwwskazania - właściwościPrzeciwwskazania i działania niepożądane, pokrzywa na co pomaga. Spożywanie herbaty z pokrzywy może również wywołać pewne niepożądane skutki lub nawet być przeciwwskazane dla niektórych osób. Nadmierne spożycie tej rośliny może powodować alergie skórne, zmiany w cyklu miesiączkowym lub zaburzać funkcjonowanie prostaty.

Osoby z obrzękami, chorobami serca lub problemami z nerkami również powinny unikać spożywania tej rośliny. Podobnie kobiety w ciąży również nie powinny spożywać tej rośliny, gdyż wywołuje ona przedwczesny poród lub poronienie. Dlatego przed rozpoczęciem regularnego przyjmowania herbaty z pokrzywy należy zawsze skonsultować się z doradcą i poznaj właściwości herbaty z pokrzywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj