kolagen w saszetkach – naturalny – morski – rybi – colway – do picia – na stawy – nsp

0

Z pewnością nie raz słyszałaś o suplementach kolagenowych i ich znaczeniu dla urody i zdrowia. Ale jaka jest jego faktyczna rola w naszym organizmie? Ze wszystkich rodzajów kolagenu, który kolagen jest najlepszy dla stawów, a który idealnie odpowiada potrzebom skóry? Dlaczego suplement z hydrolizatem w płynie jest dla Ciebie najbardziej pomocny? Dowiedz się więcej o kolagenie i jak możesz skorzystać ze wszystkich jego właściwości poniżej.

Co to jest kolagen? Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka, stanowiąc jedną trzecią składu białkowego organizmu. Kolagen jest głównym budulcem tkanki łącznej i jest obecny w kościach, skórze, mięśniach, ścięgnach i więzadłach. Kolagen występuje również w zębach, rogówce i naczyniach krwionośnych.

kolagen w saszetkach – colway – morski – rybi

To białko strukturalne jest naturalnie syntetyzowane przez organizm i odgrywa kluczową rolę w ruchomości kostno-stawowej oraz zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry. Niestety z wiekiem poziom kolagenu, który organizm naturalnie produkuje, spada, dlatego zaczynają pojawiać się bóle stawów i głębokie zmarszczki. Bądź na bieżąco i dowiedz się, co możesz zrobić, aby zaradzić temu problemowi.

Ile jest rodzajów kolagenu? Może Cię zaskoczyć informacja, że w organizmie człowieka występuje 28 rodzajów kolagenu. Najważniejsze są jednak kolagen typu 1, typu 2 i typu 3, które stanowią 90% kolagenu w organizmie.

kolagen w saszetkach - colway - morski - rybiKolagen typu 1. Jest on najbardziej obecny w organizmie, przy czym 80% znajduje się w kościach, a 30% w stawach. To również typ 1 obficie występuje w strukturze skóry. Kolagen typu 1 nadaje ścięgnom i tkankom wytrzymałość i elastyczność.

Kolagen typu 2. Występuje prawie wyłącznie w chrząstce elastycznej pokrywającej powierzchnie stawowe. Dzięki kolagenowi typu 2 kości mogą się swobodnie poruszać bez tarcia, taki jest kolagen typu 2 w saszetkach.

Kolagen typu 3. Kolagen typu 3 wspomaga budowę mięśni, narządów i naczyń krwionośnych i jest jednym z głównych elementów strukturalnych tych ostatnich. W strukturze skóry obecny jest również kolagen typu 3.

kolagen w saszetkach – do picia – na stawy – naturalny

Dlaczego poziom kolagenu w organizmie spada? Do 25 roku życia organizm naturalnie produkuje optymalną ilość kolagenu. Jednak po tym wieku produkcja stopniowo zaczyna spadać. Spadek ten jest bardziej drastyczny u kobiet, zwłaszcza w okresie menopauzy, gdzie ulega przyspieszeniu nawet o 30%. Drastyczny wpływ mają również niezdrowe nawyki i czynniki środowiskowe. Palenie papierosów, wysoki poziom cukru we krwi oraz ekspozycja na promienie UV przyspieszają spadek poziomu kolagenu w organizmie.

Gdy kolagenu ubywa, tkanki tracą sprężystość i elastyczność, dlatego gwałtownie zmniejsza się ruchomość stawów, mogą rozwinąć się poważne choroby stawów (zapalenie stawów, artroza, coxarthrosis i gonarthrosis), a skóra, włosy i paznokcie cierpią (tracą elastyczność, blask i siłę).

Co można z tym zrobić? Utracone zapasy kolagenu można uzupełnić stosując produkty bogate w kolagen colway w saszetkach. Płynny suplement kolagenowy lub kapsułki kolagenowe to idealne wybory do uzupełnienia rezerw i złagodzenia objawów, które towarzyszą temu problemowi, najlepszy kolagen w saszetkach.

Skąd wziąć kolagen do picia w saszetkach? Kolagen jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dlatego w suplementach kolagenowych dominuje wykorzystanie 2 głównych źródeł kolagenu. Znajdziesz zatem produkty z kolagenem pochodzenia bydlęcego oraz produkty z kolagenem morskim.

Kolagen pozyskuje się ze skóry i kości ryb, bydła i świń, a z nich produkuje się znane nam suplementy kolagenowe: kolagen morski w saszetkach, o zwiększonej wchłanialności w organizmie, kapsułki kolagenowe, ułatwiające podawanie, czy kolagen w proszku, produkt uniwersalny i łatwy do spożycia.

kolagen w saszetkach – apteka – avalon – na skórę

kolagen w saszetkach - apteka - avalon - na skórę

Hydrolizowany kolagen na stawy w saszetkach. Często można zauważyć, że słowo „hydrolizowany” będzie podkreślone w prezentacji produktów kolagenowych. Czym jednak jest kolagen hydrolizowany i dlaczego jest tak ważny? Proces hydrolizy, w wyniku którego otrzymuje się hydrolizowany kolagen w saszetkach apteka, polega na rozbiciu kolagenu na bardzo małe cząsteczki zwane peptydami. Są one znacznie łatwiejsze do przyswojenia przez organizm, mają zwiększoną wchłanialność i dlatego efekty pojawią się znacznie szybciej.

Korzyści wynikające z zastosowania kolagenu dla kości i stawów. Wiek, zwiększona waga, uprawianie ciężkich sportów lub inne czynniki prowadzą do znacznej utraty kolagenu w organizmie, co sprzyja pojawieniu się chorób stawów. Liczne badania wykazały, że suplement z płynnym kolagenem znacząco przyczynia się do zmniejszenia bólu i zwiększenia mobilności poprzez budowanie chrząstki i pomoc w odbudowie uszkodzonych tkanek.

Podobnie jak w przypadku stawów, różne czynniki prowadzą do przyspieszonej utraty kolagen nsp w saszetkach, powodując zmarszczki i niedoskonałości. Połknięty kolagen naturalny w saszetkach trafia bezpośrednio do przyczyny problemu, odbudowując tkanki i przywracając skórze jędrność i blask. Inne korzyści wynikające z zastosowania kolagenu:

  • wspomaga gojenie się ran
  • pomaga w zwalczaniu choroby zwyrodnieniowej stawów
  • zapobiega utracie kości
  • wspiera zdrowie serca
  • stymuluje wzrost włosów i paznokci
  • wzmacnia włosy i paznokcie

kolagen w saszetkach – najlepszy – dla psa – opinie

Kolagen z naturalnych źródeł, kolagen rybi w saszetkach. Aby organizm mógł produkować kolagen, łączy pewne aminokwasy, proces ten wymaga innych składników odżywczych, takich jak witamina C, cynk czy miedź. Pokarmy zawierające aminokwasy potrzebne do produkcji kolagenu pochodzą ze źródeł zwierzęcych (wołowina, wieprzowina, kurczak, ryby, owoce morza), ale istnieją również pokarmy bogate w witaminy i minerały, które korzystnie przyczyniają się do syntezy kolagenu dla psa. Oto kilka przykładów:

  • Witamina C: pomarańcze, papryka, kalafior, truskawki
  • Cynk: fasola, soczewica, jaja, czerwone mięso, orzechy
  • Miedź: nerkowce, nasiona sezamu, ciemna czekolada

Suplementy diety z kolagenem – opinie ma dobre. Na rynku istnieją różne rodzaje produktów kolagenowych, każdy z nich ma swoje właściwości. Kapsułki kolagenowe na skóre są łatwe do przenoszenia i przyjmowania. Kolagen kolagen w saszetkach avalon często zawiera tylko czysty kolagen i jest bardzo łatwy do przyjęcia przez osoby wrażliwe. Najpopularniejszym wariantem jest kolagen w płynie, którego formuła jest znacznie łatwiej przyswajalna przez organizm. Do tego łatwo zabrać fiolki z kolagenem wszędzie ze sobą, a pyszny smak sprawia, że przyjmowanie ich to prawdziwa przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj