Suplementacja kolagenu – jaki jest najlepiej przyswajalny oraz czym jest białko fibrylarne?

0

Wiele osób, które chcą utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie swojej skóry, połączeń i włosów, codziennie stosuje suplementy kolagenowe lub dodaje kolagen w proszku do porannej kawy, herbaty ziołowej lub mieszanki smoothie.

Chociaż stosowanie suplementów kolagenowych, a także różnych innych produktów z kolagenu bydlęcego rośnie, większość ludzi nie rozpoznaje, czym właściwie jest kolagen i jakie ma działanie w organizmie. W tym poście dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o kolagenie bydlęcym, o tym, czym on właściwie jest, jak działa na twoje ciało fizyczne i czy suplementy kolagenu bydlęcego są tego warte.

Czym jest białko fibrylarne?

Czym jest kolagen bydlęcy i dlaczego jest tak ważny? Kolagen jest formą zdrowego białka. W rzeczywistości jest to najbardziej obfite białko strukturalne u zwierząt. Białko budulcowe to w rzeczywistości białko, które obejmuje strukturę lub szkielet twoich tkanek i białko fibrylarne, a także tkanki.

W rzeczywistości istnieje 28 znanych rodzajów kolagenu bydlęcego, wraz z kolagenem bydlęcym typu I, który odpowiada za 90% kolagenu w ludzkim ciele. Kolagen bydlęcy składa się zasadniczo z aminokwasów glicyny, proliny i hydroksyproliny. Te aminokwasy tworzą 3 włókna, które tworzą strukturę potrójnej helisy charakterystyczną dla kolagenu bydlęcego a białko fibrylarne.

Czym jest białko fibrylarne?Kolagen bydlęcy znajduje się w komórkach łączonych, skórze, więzadłach, tkankach kostnych, a także w materiale chrzęstnym. Oferuje wsparcie architektoniczne dla komórek białka fibrylarne, a także uczestniczy w istotnych rolach w metodach komórkowych, w tym:

  • prace naprawcze komórek.
  • odpowiedź immunologiczna.
  • komunikacja komórkowa.
  • migracja komórek, metoda niezbędna do utrzymania komórek.

Komórki tkanki łącznej zwane fibroblastami – białka fibrylarne tworzą i konserwują kolagen bydlęcy. Gdy ludzie się starzeją, ich kolagen ulega zniszczeniu, funkcjonalność fibroblastów zostaje upośledzona, a także zmniejsza się tworzenie kolagenu bydlęcego.

Te korekty, wraz z utratą innego niezbędnego białka architektonicznego o nazwie elastyna – białka fibrylarne, powodują oznaki starzenia, takie jak opadająca warstwa skóry oraz linie.

Zastosowania kolagenu bydlęcego. Twój organizm zwykle produkuje kolagen, a także możesz go spożywać poprzez produkty dietetyczne, w tym warstwę skóry kury, a także skórę ryb i suplementy kolagenowe. Stomatologiczne i miejscowe produkty z kolagenu bydlęcego, takie jak suplementy i kremy do twarzy, są dobrze znane z łagodzenia oznak starzenia, takich jak bruzdy, zmniejszania nawilżenia skóry, a także dyskomfortu stawów.

Bez problemu kupisz kolagen w proszku, kapsułkach, a także w płynie. Możesz go przyjmować jako dodatek lub dodawać do przekąsek – zarówno zimnych, jak i gorących – oraz do pokarmów, takich jak płatki owsiane, jogurt naturalny, a także rundy energetyczne.

Na co pomaga kolagen?

Specjaliści opieki medycznej również wykorzystują kolagen, a także materiały na bazie kolagenu w obszarze opieki zdrowotnej, w tym w leczeniu ran, oparzeń, a także zmian cukrzycowych. Ponadto firmy kosmetyczne wykorzystują kolagen bydlęcy w produktach takich jak środki nawilżające, a także produkty ze względu na jego właściwości nawilżające i utrzymujące wilgoć. Co powoduje redukcję kolagenu i kolagen na co pomaga? Wraz z wiekiem rozwój kolagenu bydlęcego zwykle spada. Ponadto kolagen bydlęcy zostaje poszarpany i jeszcze bardziej swobodnie rozproszony.

Zmiany te skutkują charakterystycznymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki, a także wysuszeniem, obwisłą warstwą skóry a kolagen na co pomaga. Stabilność kolagenu bydlęcego odkrytego w wychudzonym ciele również spada wraz z wiekiem, co powoduje zmniejszenie twardości kości.

Na co pomaga kolagen?Podczas gdy utracie i uszkodzeniom kolagenu w miarę starzenia się nie można zapobiec, specyficzne zmienne żywieniowe, a także sposób życia mogą z łatwością przyspieszyć tę procedurę. Na przykład wiadomo, że palenie papierosów zmniejsza kolagen i powoduje starzenie się warstwy skóry, zmarszczki, a także zmniejszenie elastyczności.

Ekstremalne spożywanie zostało również przedstawione w celu przyspieszenia starzenia się warstwy skóry poprzez zminimalizowanie produkcji kolagenu bydlęcego, a także destrukcyjnych systemów naprawy skóry – kolagen doustnie.

Co więcej, przestrzeganie diety bogatej w produkty powlekane cukrem i ultraprzetworzone może łatwo doprowadzić do przedwczesnego starzenia się poprzez dodanie procedury zwanej glikacją, która obniża obrót kolagenu, a także zakłóca zdolność kolagenu bydlęcego do łączenia się z otaczającymi komórkami, a także białka (14 zaufanych zasobów).

Najlepiej przyswajalny kolagen

Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne degraduje również produkcję kolagenu, dlatego nakładanie kremów przeciwsłonecznych, a także unikanie nadmiernej bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne może pomóc w ochronie przed oznakami przedwczesnego starzenia się skóry. Największe zasoby pokarmowe kolagenu wołowego.
Kolagen najlepiej przyswajalny znajduje się właściwie w każdym stworzeniu, jak również jest skoncentrowany w jakiejś części zwierzęcia, w tym w skórze i stawach.

Poniżej wymieniono kilka przypadków posiłków bogatych w kolagen: kości, skórę, a także więzadła zwierząt, w tym warstwę skóry kurczęcej, a także golonkę wieprzową. określonych rodzajów ryb i skorupiaków, w tym rybiej skóry i meduz. produkty wytwarzane z części zwierząt domowych, takich jak kości, a także ścięgna, w tym bulion z tkanki kostnej.

Biorąc pod uwagę, że twój organizm normalnie wytwarza kolagen najlepiej przyswajalny z aminokwasów, możesz łatwo utrzymać produkcję kolagenu bydlęcego, upewniając się, że faktycznie spożywasz odpowiednie ilości zdrowego białka z posiłków takich jak drób, ryby, zboża, a także jaja. Oprócz aminokwasów, twój organizm wymaga innych składników odżywczych do rozwoju kolagenu bydlęcego, a także rutynowej konserwacji.

Na przykład witamina C jest w rzeczywistości niezbędna do tworzenia kolagenu, dlatego niski poziom lub brak witaminy C może łatwo prowadzić do upośledzonej produkcji kolagenu.  W związku z tym spożywanie dużej ilości produktów spożywczych bogatych w witaminę C może pomóc w zrównoważonej produkcji kolagenu. Jako przykład wypróbuj produkty z owoców cytrusowych, papryki, ekologiczne, a także jagody.

Najlepiej przyswajalny kolagenCo więcej, dieta bogata w przydatne związki roślinne może również poprawić zdrowie i dobre samopoczucie skóry poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, a także zabezpieczenie przed degeneracją kolagen najlepiej przyswajalny. Istnieją korzyści z przyjmowania suplementów kolagenowych? Badania naukowe wykazały, że przyjmowanie suplementów kolagenu bydlęcego może przynieść kilka korzyści.

Potencjalne korzyści dla warstwy skóry – kolagen występowanie. Jednymi z najbardziej znanych zastosowań suplementów kolagenowych jest wspieranie dobrego stanu skóry. Badania sugerują, że przyjmowanie suplementów kolagenu może poprawić określone elementy zdrowia, dobrego samopoczucia i wyglądu warstwy skóry.

Hydrolizowany kolagen – kolagen występowanie jest w rzeczywistości powszechnym rodzajem kolagenu bydlęcego wykorzystywanego w suplementach, który jest wytwarzany w procesie hydrolizy kontaktowej. Ta procedura rozbija białko na kawałki o mniejszych rozmiarach, dzięki czemu jest mniej skomplikowane dla organizmu fizycznego.

Zwierzęcy kolagen – bydlęcy

Wiele badań wykazało, że przyjmowanie suplementów kolagenu bydlęcego może poprawić nawilżenie i sprężystość warstwy skóry, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych badań zostało sfinansowanych przez firmy produkujące produkty kolagenowe, które mogą posiadać określone tropy badawcze.

Dawki kolagenu, które okazały się skuteczne w poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia skóry w badaniach naukowych, są różne, chociaż większość badań wykorzystywała 2,5-15 gramów dziennie przez 8 tygodni lub nawet dłużej. Możliwe korzyści dla kości. Oprócz poprawy niektórych aspektów zdrowia skóry i wyglądu, suplementy kolagenowe mogą przynieść kilka innych korzyści.

W jednym badaniu zbadano wpływ przyjmowania suplementów kolagen zwierzęcy u 102 kobiet po menopauzie, które miały zmniejszoną gęstość mineralną tkanki kostnej (BMD). Ci, którzy przyjmowali 5 gramów peptydów kolagenowych dziennie przez 1 rok, mieli znaczny wzrost BMD w kręgosłupie, a także kości udowej (tkanka kostna w zredukowanej nodze) w porównaniu z uczestnikami, którzy przyjmowali nieaktywny lek (25Trusted Resource).

Suplementacja kolagenu

Dalsze badanie przeprowadzone na 31 z tych kobiet wykazało, że codzienne przyjmowanie 5 gramów kolagen zwierzęcy przez łącznie 4 lata było w rzeczywistości związane ze współczesnym wzrostem BMD – suplementy z kolagenem.

Suplementacja kolagenu

Analitycy stwierdzili, że suplementy z kolagenem poszczególnych osób poprawiło się o 5,79 – 8,16% w plecach i o 1,23 – 4,21% w kości udowej w całym okresie obserwacji. Wyniki te sugerują, że długotrwałe przyjmowanie suplementów kolagen zwierzęcy może pomóc w poprawie jakości mineralnej tkanki kostnej u osób po menopauzie, które są bardziej narażone na osteopenię i osteoporozę.

Co więcej, jeden artykuł przeglądowy zakończył się stwierdzeniem, że przyjmowanie doustnych suplementów kolagenu obniżyło objawy przedmiotowe i podmiotowe związane z chorobą zwyrodnieniową stawów, w tym sztywność.

Suplementy kolagenu – preparaty z kolagenem mogą również zapewniać różne inne korzyści zdrowotne, takie jak poprawa składu ciała w określonych populacjach, jeśli zostaną włączone wraz z instrukcją dotyczącą odporności. Należy pamiętać, że badania monitorowały te korzystne efekty przyjmowania kolagenu bydlęcego, suplementacja kolagenu głównie u bardziej dojrzałych kobiet wraz z niską gęstością mineralną kości.

Dlatego suplementy kolagenu – preparaty z kolagenem z pewnością mogą nie mieć takich samych wyników w różnych innych populacjach, takich jak mężczyźni, osoby młodsze lub te, które nie mają zmniejszonej grubości mineralnej kości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj