kolagen suplement – lek – naturalny – roślinny – rybi – na stawy

0

Suplementy z kolagenem: przydatne czy zbędne? Suplementy kolagenowe zyskują coraz większą popularność, do tego stopnia, że globalny rynek kolagenu ma osiągnąć ponad 6 miliardów dolarów do 2025 roku. Ale co zawierają te suplementy i co inni mówią o ich wpływie na zdrowie?

Suplementy kolagenowe sprzedawane są w postaci proszków lub wsuwane do wielu produktów, takich jak batony proteinowe, soki czy wody smakowe. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka. Występuje w większości tkanek, takich jak kości, skóra, błony śluzowe, mięśnie, ścięgna i chrząstki. Kolagen jako suplement diety odpowiada za elastyczność, spoistość i regenerację tych tkanek.

kolagen suplement – jako suplement diety

Wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu w organizmie. Dlatego przemysł oferuje suplementy, a wielu celebrytów wychwala ich zalety, aby poprawić wygląd skóry, włosów, paznokci, a nawet wzmocnić stawy i mięśnie.

Co znajduje się w suplementach kolagenowych, czy kolagen na stawy lek nie suplement? W przemyśle spożywczym istnieją dwa składniki pochodzące z kolagenu. Jednym z nich jest żelatyna, a drugim peptydy kolagenowe, znane również jako hydrolizowany kolagen, suplement diety kolagen gold. Pierwszy składnik, żelatyna, jest dobrze znany i szeroko stosowany w przemyśle spożywczym.

Drugi składnik, hydrolizowany kolagen naturalny suplement diety, to ten, który występuje w sproszkowanych suplementach kolagenowych. Kolagen ten jest rozszczepiany przez enzym i powstają z niego małe cząsteczki, które można łatwo rozpuścić w wodzie. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyizolowanie żelatyny czy kolagenu hydrolizowanego, kolagen jest pozyskiwany z produktów bydła lub zwierząt morskich.

kolagen suplement - jako suplement diety

Niektóre suplementy twierdzą, że są wegańskie. W suplemencie roślinnym nie ma jednak kolagenu, ponieważ kolagen rybi suplement jest białkiem zwierzęcym. Produkty te zawierają ekstrakty z owoców, warzyw i roślin oraz składniki odżywcze, które mogą pomóc w promowaniu produkcji kolagenu w organizmie, ale nie jest to kolagen roślinny suplement.

kolagen suplement – na stawy – lek nie suplement

Naturalnie obecne w wielu produktach spożywczych. Jeśli suplementy kolagenowe pozwalają dodać kolagen, piękno, suplement diety, 95% kolagenu ncn do diety, ważne jest, aby wiedzieć, że organizm naturalnie produkuje kolagen, gdy spożywa źródła białka, niezależnie od tego, czy są to źródła zwierzęce czy roślinne.

Nie ma potrzeby przyjmowania suplementu kolagenowego, aby wspierać produkcję kolagenu w organizmie. Jeśli spożywamy zbilansowaną dietę z naszym zapotrzebowaniem na białko, organizm będzie miał wystarczająco dużo aminokwasów, białek, aby promować produkcję kolagen suplement w proszku. Niektóre pokarmy, jak mięso, kurczak czy jajka, są naturalnie bogate w kolagen. Gdy jemy mięso lub ryby ze skórą, jest tam dużo kolagenu. Skóra wieprzowa, ścięgna wołowe… Tak naprawdę wszystkie mięsa zawierają i dodają do naszej diety trochę kolagenu z kolagen suplement blog.

Co mówią badania? Niektóre badania przyjrzały się wpływowi suplementów kolagenowych na zdrowie skóry i ból stawów. Istnieją badania, które wykazały, że przyjmowanie suplementu kolagenu może pomóc w zdrowiu skóry – mówi Kathryn Adel. Na przykład [te suplementy mogą] pomóc w gojeniu się ran, ale także [pomóc] w chorobie zwyrodnieniowej stawów, zmniejszyć ból stawów i zmniejszyć utratę kości.

kolagen suplement – naturalny – roślinny – rybi

Jeśli chodzi o korzyści płynące ze spożywania kolagenu na inne aspekty zdrowia, dietetyk wyjaśnia, że na razie przeprowadzono niewiele badań. To nie jest rozstrzygające. To są naprawdę krótkoterminowe badania na bardzo małej liczbie osób. I często są one finansowane również przez przemysł. Może więc istnieć źródło stronniczości – mówi.

Specjalista dodaje, że w kilku badaniach przyglądano się działaniu kolagenu w żywieniu sportowym, m.in. w przypadku leczenia urazów ścięgien i regeneracji potreningowej, ale obecnie jest ich zbyt mało. Ponadto należy zauważyć, że nie można z góry określić, gdzie peptydy kolagenowe zostaną wykorzystane w organizmie po spożyciu suplementu kolagenowego lub żywności zawierającej kolagen suplement czy warto.

kolagen suplement - naturalny - roślinny - rybi„Kiedy spożywasz kolagen suplement na skórę, organizm rozbija go na te aminokwasy, a następnie wykorzysta te aminokwasy tam, gdzie ich potrzebuje. Więc nawet jeśli suplement, który bierzesz, mówi na przykład, że pomaga na skórę, nie oznacza to, że organizm wykorzysta go dla skóry, tak naprawdę.”

Ustalono maksymalną dawkę suplementu kolagenowego do przyjęcia w ciągu jednego dnia na poziomie 10 gramów. Czasem trudno jest poznać wszystkie składniki produktów. Ze względu na swoje pochodzenie, transformacja produktu może być różna. W tym przypadku inne elementy mogą zmienić czystość kolagen suplement opinie. Ponieważ suplementy kolagenowe pochodzą z części zwierzęcych lub rybnych, istnieje ryzyko, że produkty te zawierają toksyny lub metale ciężkie.

kolagen suplement – blog – czy warto – opinie

„Dla kogoś z problemami z nerkami lub wątrobą, na przykład, lub dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, może być bardzo niebezpieczne. Zawsze ważne jest, aby przed przyjęciem jakiegokolwiek produktu porozmawiać z lekarzem i farmaceutą.”

Sposób spożywania kolagenu to indywidualny wybór. Każdy z nas ma pewne preferencje żywieniowe. Myślę, że to osobisty wybór – mówi specjalista.

Lepiej skupić się na dobrych nawykach życiowych niż na suplementach z kolagen suplement ranking. W większości przypadków o wiele bardziej opłaca się zainwestować w poprawę naszego stylu życia. Posiadanie zróżnicowanej i zbilansowanej diety, ale także ograniczenie palenia papierosów, ekspozycji na słońce i spożywania alkoholu jest tym, co będzie miało większy wpływ na zdrowie i produkcję kolagenu w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj