kolagen dla koni – allegro – opnie – forum – czeski – podkowa

0

Wychodząc z założenia, że ​​spożycie kolagenu może zrekompensować niektóre z tych niedoborów, opracowano szereg preparatów doustnych opartych na kolagenie.

Zwracaną na nie uwagę dodatkowo zwiększał fakt, że stosowane miejscowo produkty kolagenowe, stosowane w walce przeciwstarzeniowej, nie wykazywały zauważalnych efektów, ze względu na zmniejszoną penetrację w głąb skóry.

kolagen dla koni – czeski – podkowa – allegro

W ten sposób zbadano wpływ różnych doustnych suplementów hydrolizowanego kolagenu na starzenie się skóry, gojenie się ran, gęstość kości, masę mięśniową, zdrowie stawów i inne obszary medyczne. Pozytywne wyniki badań są zachęcające, ale mechanizm większości z tych efektów pozostaje nieznany. Dlatego potrzebne są dodatkowe dane, aby w pełni zrozumieć skutki CH i jego użyteczność terapeutyczną.

kolagen dla koni - czeski - podkowa - allegro

Reklamy o kolagenie dla naszej (jeźdźca) skóry płyną w mediach społecznościowych, wzmacnia elastynę i przeciwdziała zmarszczkom. Ten sam trend widzimy w kwasie hialuronowym. Dobre dla ludzi, ale dlaczego mielibyśmy je dawać naszym koniom? To nie w celu przeciwdziałania zmarszczkom trzeba podawać koniowi kolagen lub suplement hialuronowy. W przypadku koni te suplementy mają zastosowanie do poprawy zdrowia stawów!

Co to jest kolagen dla koni – podkowa? Około jedna trzecia całego białka w organizmie konia to kolagen. Obecnie zidentyfikowano 29 różnych peptydów kolagenowych, ale większość badań przeprowadzono na kolagenie IV (1-5). Kolagen dla koni msm pełni kluczową rolę w kilku ważnych funkcjach organizmu, ale przede wszystkim bierze udział w utrzymaniu szkieletu i produkcji chrząstki stawowej. Kolagen jest również ważny dla produkcji elastyny. Elastyna jest substancją uelastyczniającą tkankę łączną, taką jak skóra i więzadła i dzięki temu kolagen dla koni opinie ma dobre.

kolagen dla koni – dla ludzi – opinie – forum

Jak to działa? Organizm sam produkuje kolagen dla koni allegro, ale badania wykazały, że suplementacja kolagenu może faktycznie stymulować własną produkcję w organizmie, dzięki czemu powstaje więcej kolagenu. Im więcej powstaje kolagenu, tym więcej kolagenu musi z nim pracować organizm. Zwiększając zawartość kolagenu w organizmie, możemy zwiększyć tworzenie nowej chrząstki, co jest niezbędne u konia z m.in. choroba zwyrodnieniowa stawów, w której mamy zużyte chrząstki.

Kolagen dla koni z chorobą zwyrodnieniową stawów a kolagen dla koni tabletki. Kilka badań dotyczyło wpływu kolagenu jako doustnego suplementu dla koni z chorobą zwyrodnieniową stawów.

W jednym badaniu konie z chorobą zwyrodnieniową stawów podzielono na trzy grupy, grupę kontrolną, grupę, która otrzymywała glukozaminę i siarczan chondroityny oraz grupę, która otrzymywała kolagen. Przez 150 dni podawano suplement, a badanie kulawizny i ocenę bólu wykonywano co 30 dni. Po 150 dniach konie otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny zmniejszyły ból i kulawiznę, podobnie jak te otrzymujące suplementację kolagenem.

Co ciekawe w tym badaniu, już w 90. dniu zaobserwowano zauważalną zmianę u koni, które otrzymały kolagen. Stwierdzono, że jest dwa razy skuteczniejszy niż glukozamina i suplement chondroityny w dniu 90 jeśli chodzi o kolagen dla koni i ludzi. W innym badaniu podobne wyniki uzyskano w okresie 12 tygodni i stwierdzono, że podawany doustnie kolagen jest pozytywny dla koni z chorobą zwyrodnieniową stawów.

kolagen dla koni - dla ludzi - opinie - forum

kolagen dla koni – msm – tabletki – w płynie

Który koń powinien spożywać suplement kolagenowy w płynie? Oprócz koni z chorobą zwyrodnieniową stawów suplement kolagenu może być pozytywny dla koni z urazami więzadeł. Ponieważ kolagen stanowi dużą część więzadeł i ma kluczowe znaczenie dla produkcji elastyny, kolagen dla koni czeski będzie odgrywał kluczową rolę w sile i elastyczności więzadeł.

Suplementy kolagenowe są również podawane w celach profilaktycznych, co jest często zalecane. W okresach bardzo ciężkich treningów, czy też podczas treningu osoby młodej, która nie ma w pełni rozwiniętej masy mięśniowej wiemy, że stawy są rozdarte, bo same muszą wziąć na siebie obciążenie i same zadbać o amortyzację, bez pomocy mięśni. Wtedy dobrym pomysłem jest profilaktyka z suplementami, które pomagają organizmowi zadbać o siebie i swoje stawy, np. kolagen dla koni dla ludzi z forum.

Co to jest kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy to substancja występująca w mazi stawowej oraz w chrząstce stawowej. Kwas hialuronowy nadaje mazi stawowej jej zdolność do pochłaniania wstrząsów i lepkość, czyli to, jak bardzo jest lepki. W uproszczeniu można powiedzieć, że kwas hialuronowy przyczynia się do „smarowania” stawów i zmniejsza tarcie w stawie.

Kwas hialuronowy jest substancją specyficzną dla organizmu, czyli tzw. że organizm sam wytwarza hialuron. Badania wykazały, że kwas hialuronowy zwykle występuje w mazi stawowej o masie cząsteczkowej 0,5-3 milionów daltonów (jednostka masy). Tak to wygląda jeśli chodzi o kolagen dla koni dla ludzi opinię niejedną ma dobrą i to potwierdza.

Jak działa kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody i tworzenia galaretowatej, lepkiej cieczy. Płyn maziowy powinien być lepki, o konsystencji prawie jak surowe białko jaja, jeśli jest to zdrowy płyn maziowy. To właśnie ta funkcja sprawia, że kolagen hydrolizat dla koni amortyzuje wstrząsy i działa jak smarowanie stawu. Kwas hialuronowy odgrywa również rolę w produkcji nowej chrząstki stawowej, wspierając produkcję nowych komórek chrzęstnych.

kolagen dla koni – wyścigowych – hydrolizat – rybi

kolagen dla koni - wyścigowych - hydrolizat - rybiKwas hialuronowy dla koni z chorobą zwyrodnieniową stawów a kolagen dla koni dla ludzi podkowa. Koń, który cierpiał na chorobę zwyrodnieniową stawów, otrzymał również cieńszy płyn maziowy, ponieważ cząsteczki płynu maziowego ulegają rozpadowi podczas powstałego stanu zapalnego. Oznacza to, że płyn maziowy nie ma już dobrej zdolności amortyzowania wstrząsów.

W badaniach na koniach z chorobą zwyrodnieniową stawów zaobserwowano również, że kwas hialuronowy, który pozostaje w mazi stawowej, zyskał niższą masę cząsteczkową, co z kolei przyczynia się do zapalenia stawu. Badania wykazały, że dostarczanie koniowi wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego ma właściwości przeciwzapalne i pozytywnie wpływa na płyn maziowy. Natomiast kwas hialuronowy o niższej masie cząsteczkowej działa na komórki w stawie, które same produkują kwas hialuronowy i chrząstkę stawową.

Który koń powinien spożywać suplement hialuronowy?

  • Oprócz koni z chorobą zwyrodnieniową stawów kwas hialuronowy jest podawany w celach profilaktycznych dorosłym i młodszym osobnikom. Dorosły koń, który regularnie jeździ i trenuje, może skorzystać z suplementu hialuronowego, ponieważ daje on koniowi możliwość uzyskania wysokiej jakości mazi stawowej i powinien dostać kolagen dla koni wyścigowych, mogą być to żelki.
  • Własna produkcja kwasu hialuronowego w organizmie spada w wieku około 12-14 lat, ponieważ nasze konie nie są tak naprawdę stworzone, aby były dużo starsze. Ponieważ my, ludzie, jesteśmy dobrzy w opiece nad naszymi końmi, nie jest dziś niczym niezwykłym dla 20-letnich koni na torach wyścigowych.
  • Mając to na uwadze, suplementacja kwasu hialuronowego jest korzystna dla aktywnych koni powyżej 12 roku życia, co potwierdzają liczne kolagen naticol dla koni opinie.

Młody koń również może skorzystać z suplementu, ponieważ nie zawsze ma przy sobie mięśnie do wykonywania swojej pracy, co dodatkowo obciąża staw. Dostarczając koniom dodatkowy kwas hialuronowy, taki jak kolagen rybi dla koni, zapewniamy im odpowiednie warunki dla jakościowej, amortyzującej mazi stawowej, która może zmniejszyć ryzyko kontuzji i zużycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj