Czy warto stosować kolagen dla koni?

0

Kolagen to białko, które jest produkowane przez organizm człowieka – oraz przez wszystkie organizmu zwierzęce. Jest to jeden z głównych składników tkanki łącznej i swego rodzaju spoiwo – stanowi on budulec skóry, ścięgien, zębów czy kości. Jednocześnie chroni on także narządy wewnętrzne i może wspomagać układ immunologiczny. Kolagen składa się z glicyny, proliny oraz aminokwasów.

Jego zadaniem jest m.in. umożliwienie szybszego gojenia się ran, poprawa elastyczności skóry oraz naczyń krwionośnych, wzmocnienie stawów – i wiele innych. Kolagen umożliwia też lepsze wchłanianie składników mineralnych i wiąże wodę w tkankach. Zdolność naszego organizmu do produkowania kolagenu spada wraz z wiekiem i wtedy konieczna staje się suplementacja – najczęściej ten moment nadchodzi jeszcze przed 30 rokiem życia.

Kolagen można znaleźć przede wszystkim w produktach odzwierzęcych – skórach, kościach, ścięgnach. Bardzo dobrze przyswajalny jest kolagen rybi. W codziennej diecie można uzupełniać kolagen poprzez spożywanie podrobów, galaretek, żelatyny spożywczej czy kurzych łapek. Znajdziemy go także w roślinach strączkowych, rybach i kiełkach pszenicy.

A skoro z kolagenu korzystają ludzie i jest on pomocny – to czy mogą go spożywać także zwierzęta? Okazuje się, że tak – a dla koni jest on wręcz niezbędny. Zwierzęta te dużo ważą, pozostają w ciągłym ruchu – a więc ich stawy oraz kości także będą potrzebowały wsparcia. Czasami przytrafiają im się kontuzje, przechodzą operacje – wtedy właśnie kolagen przyda się najbardziej. Paradoksalnie, tak samo będą go potrzebowały młode konie, które dopiero rosną – jak i te starsze, u których może się już pojawiać sztywność mięśni i stawów.

A czy kolagen dla koni mogą przyjmować ludzie? Na pewno nie jest to zalecane – kolagen dla koni i ludzi mocno się od siebie różni. Przede wszystkim chodzi tutaj o jego dawkę – ta przeznaczona dla zwierząt jest o wiele wyższa. Lepiej jednak pozostać przy tabletkach, płynie czy proszku – który stworzono do użytku człowieka.

Po co stosujemy kolagen dla koni?

kolagen dla koni - czeski - podkowa - allegro

Oczywiste jest to, że o zwierzęta trzeba dbać – to obowiązek każdego właściciela. Gdy kupujemy sobie psa, kota czy konia – musimy mieć świadomość tego, że łączy się to m.in. właśnie z dodatkowymi wydatkami. Czasami musimy zainwestować w kolagen dla koni w płynie, a innym razem w sterylizację – robimy wszystko po to, aby nasze zwierzę czuło się dobrze i mogło prawidłowo funkcjonować.

Zwierzęta pozostają zwykle bardzo aktywne – konie nie przepadają raczej za spędzaniem całego czasu w jednym miejscu. Czasami są one trenowane do wyścigów, mogą też brać udział w zajęciach z dziećmi lub dorosłymi. Pewne jest tutaj to, że wraz z upływem czasu – ich organizmy będą coraz słabsze. Stawy zaczną boleć ze względu na dużą ilość ruchu i spore obciążenie. Jeśli problem ten nie zostanie zaadresowany to po pewnym czasie koń może niestety nie być już w stanie się poruszać – a na pewno nie będzie mógł biegać.

Kolagen dla koni opinie ma bardzo pozytywne, bo takie produkty są po prostu skuteczne – tym bardziej, jeśli korzystamy z nich od samego początku. Kolagen dla koni wyścigowych będzie tak naprawdę jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na ich sukces. Jeśli z niego nie skorzystamy to niestety kontuzje będą nieuniknione.

Czy ludzie sami stosują kolagen dla koni?

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej – ludzie nie powinni nigdy samodzielnie zażywać kolagenu, który jest przeznaczony dla koni. Dlaczego? Dawki będą się od siebie różnić i możemy przypadkowo spożyć o wiele więcej kolagenu niż jest nam to potrzebne. Okazuje się jednak, że to właśnie dlatego ludzie czasami chcą go sobie kupić.

kolagen dla koni - dla ludzi - opinie - forum

Kolagen dla koni dla ludzi forum poleca czasami tym osobom, które mają spore problemy ze stawami – ale nie można wierzyć we wszystko, co tam przeczytamy. Kolagen dla koni dla ludzi opinie powinien mieć bardzo negatywne, bo nie mamy pojęcia, jakie skutki uboczne nam w takiej sytuacji grożą. Nadmiar naturalnej i bezpiecznej substancji to dalej nie jest coś, czego powinniśmy chcieć – nawet te dobre rzeczy mogą nam zaszkodzić, jeśli przesadzimy z ich ilością.

Kolagen dla koni dla ludzi Podkowa to na przykład bardzo silne tabletki, które stworzono z myślą o tym, czego potrzebują konie – a nie człowiek. Musimy tutaj postarać się zachować zdrowy rozsądek, bo przyjmowanie większych dawek – wcale nie sprawi, że poczujemy się lepiej. Jeżeli bolą Cię stawy, masz problemy z chodzeniem i chcesz, aby efekty pojawiły się szybciej – spróbuj wykazać się cierpliwością i stosuj się do ulotki takiego kolagenu, który faktycznie stworzono dla człowieka. W końcu na pewno zauważysz dobre rezultaty.

Rodzaje kolagenu dla koni

Na rynku można znaleźć kolagen dla koni żelki, kolagen dla koni tabletki lub proszek – wszystko zależy od tego, co naszym zdaniem będzie on przyjmował najłatwiej. To nasza decyzja. Jeżeli odpowiada Ci kolagen dla koni Czeski – na pewno będzie on skuteczny. Kolagen Naticol dla koni opinie ma również bardzo pozytywne, więc dobrze się tutaj zastanów – i działaj.

Kolagen hydrolizat dla koni i kolagen dla koni w tabletkach – wybierane są chyba najczęściej. Ludziom na pewno zależy na tym, aby produkt miał dobre opinie i był wielokrotnie już testowany przez inne zwierzęta. Pamiętaj, że tutaj nie wolno nam raczej przesadnie oszczędzać – w ten sposób możemy przypadkowo kupić sobie taki produkt, który nie będzie zbyt dobrze działał i nasze zwierzę dużo szybciej zacznie odczuwać ból.

Koń to przede wszystkim odpowiedzialność

Jeżeli decydujesz się już na zakup konia to pamiętaj, że tutaj wszelkie zaniedbania będą nie tylko o wiele bardziej kosztowne – ale także dużo szybciej widoczne. Jeśli Twój koń nie będzie od młodego wieku zażywał kolagenu to niestety w krótkim czasie zacznie doświadczać bólu stawów – a to uniemożliwi mu branie udziału w lekcjach i tym bardziej w wyścigach. Będzie to też przede wszystkim ogromny dyskomfort dla zwierzęcia, które na pewno na coś takiego nie zasługuje.

kolagen dla koni - wyścigowych - hydrolizat - rybi

Pamiętaj o tym, że normalne jest to, że początkowo nie wiemy tak do końca, co mamy robić – tym bardziej, jeśli zajmujemy się naszym pierwszym koniem. Na rynku dostępne jest sporo książek i zawsze możemy też porozmawiać ze specjalistą, który chętne wytłumaczy nam, od czego trzeba zacząć. Nie zwlekaj z tym zbyt długo, bo to właśnie pierwsze miesiące zwierzęcia na świecie są często kluczowe – jeśli o czymś zapomnisz to konsekwencje tego będą Ci potem towarzyszyć przez całe życie konia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj