Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

0

Kolagen na zmarszczki kupujemy sobie tak naprawdę dopiero od niedawna – odkąd zdaliśmy sobie sprawę z tego, że to on ma wpływ na nasz wygląd. Konkretnie chodzi tutaj o spadek poziomu kolagenu, bo to właśnie to powoduje, że skóra traci swoją elastyczność. Kolagen jest wytwarzany w organizmie człowieka przez całe jego życie – a dopiero po 25 roku jego synteza jest dużo słabsza i nasze ciało nie ma już takiej samej zdolności do wytwarzania nowych włókien kolagenowych.

A na co kolagen ma wpływ w ciele człowieka? Na bardzo wiele rzeczy. Poza naszą skórą – jest on także kluczowy dla chrząstek i stawów. Wraz z upływającym wiekiem ich ruchomość się pogarsza i pojawia się ból. Gdzie jeszcze magazynowane jest to białko? Znajdziemy je też w zębach, więzadłach i powięziach – wszędzie tam, gdzie ciało jest narażone na przeciążenia.

Kolagen jest wytwarzany z różnego rodzaju aminokwasów oraz konfiguracji – a w dodatku można go spotkać jedyne u zwierząt, nigdy u roślin. To właśnie dlatego uzupełnienie kolagenu w organizmie człowieka powinno odbywać się przy pomocy naturalnego i dobrze przyswajalnego polimeru – wieprzowego, wołowego, rybiego lub drobiowego. Oprócz tego dostępny jest również hydrolizat kolagenu.

Dlaczego trzeba zainteresować się uzupełnieniem kolagenu? Ponieważ jego funkcją w naszym organizmie jest zapewnienie strukturalnej integralności naszych tkanek oraz narządów. Wiąże on wodę w tkankach, wspomaga krzepnięcie krwi i pomaga regenerować organizm – kości szybciej się zrastają, a rany goją. Dzięki niemu lepiej wchłaniamy składniki mineralne i skóra jest cały czas odpowiednio nawilżona.

Po co się go stosuje?

jaki kolagen wybrac na zmarszczki - 100 kolagen na twarz - czy dziala ?

Ludzie stosują kolagen w konkretnym celu – najczęściej właśnie po to, aby pozbyć się zmarszczek i odzyskać lepszą sprawność. Na forum możemy łatwo przeczytać sobie, że ludzie rzadko kiedy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie kolagen za to wszystko odpowiada. Zwykle dociera to do nas dopiero w starszym wieku, gdy niektórych rzeczy nie da się już niestety naprawić.

Nie oznacza to oczywiście, że nie warto próbować – suplementacje kolagenu możemy rozpocząć w każdym wieku i dopóki jest on naturalny to możemy go zażywać przez bardzo długi czas. Ludzie najpewniej sięgaliby po niego zdecydowanie częściej, gdyby wiedzieli, jak bardzo jest on nam faktycznie potrzebny.

Kolagen stosujemy po to, aby pozbyć się zmarszczek z naszej twarzy. Dzięki niemu możemy ją wygładzić i lepiej nawilżyć. Jesteśmy w stanie nie tylko pozbyć się bólu stawów, ale także poprawić ich mobilność – będziemy mogli więcej ćwiczyć, więcej się ruszać. Dla osób starszych tego rodzaju pomoc jest niezastąpiona.

Kolagen wzmocni nasze zęby i poprawi również wygląd włosów – staną się one mocniejsze, przestaną wypadać i będą zdecydowanie lepiej rosnąć. Tego samego możemy spodziewać się również w przypadku paznokci – wreszcie przestaną się one łamać i zaczną zdrowiej wyglądać. Na forum ludzie potwierdzają, że po zastosowaniu kolagenu – rzadko kiedy ktokolwiek decyduje się z niego zrezygnować. Uzyskiwane rezultaty są po prostu zbyt dobre.

Liczne zalety kolagenu

Przyjmowanie kolagenu ma na pewno o wiele więcej zalet niż nam się wydaje. Po pierwsze – jest to białko, które w naszym organizmie jest od zawsze. Uzupełniając je postępujemy więc w najbardziej logiczny sposób – dajemy naszemu ciało to, czego od pewnego czasu zaczęło mu brakować. A dopóki wybieramy taki kolagen, który jest naturalny – ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jest praktycznie zerowe.

Kolagen może i jest drogim zakupem – ale oszczędzamy tutaj na wielu innych preparatach. Jeżeli zaczniesz z niego korzystać to nie musisz już kupować sobie odżywek do włosów czy kosztownych lakierów do paznokci. Oszczędzasz na nieskutecznych kremach przeciw zmarszczkom i zabiegach, które pomagają tylko na krótki okres czasu. Jeden produkt jest w stanie pomóc Ci z wieloma problemami – wystarczy tylko przyjmować go regularnie.

Możliwość zakupu kolagenu w formie kapsułek, proszku czy płynu to także bardzo duży komfort dla tych osób, które nie umieją do końca znaleźć dla siebie odpowiedniej pomocy. Czasami widzimy, że mamy zmarszczki lub nasza skóra jest sucha – ale nie potrafimy stwierdzić, co faktycznie jest w stanie nam pomóc. Kupujemy sobie “pierwszy lepszy” preparat i potem dziwimy się, że w ogóle nam on nie pomaga. W przypadku kolagenu trudno o tego typu pomyłkę – dopóki przesadnie tutaj nie oszczędzamy i wybieramy naturalny kolagen to wszystko po prostu musi się udać.

Rodzaje kolagenu

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Tak, jak wspominaliśmy wcześniej – najlepiej, żeby był to kolagen pozyskiwany od zwierząt. Na forum można łatwo dowiedzieć się, że szczególnie polecany jest kolagen pozyskiwany z łusek ryb. Okazuje się, że to właśnie on bardzo szybko się wchłania i gwarantuje dobre rezultaty w krótkim czasie.

jaki kolagen wybrac na zmarszczki - na skórę - najlepszy - jak stosować ?

Zakup hydrolizatu jest oczywiście dalej lepszą opcją niż nie przyjmowanie niczego – ale tutaj musimy pamiętać, że na efekty trzeba będzie najpewniej poczekać trochę dłużej i mogą one być mniej satysfakcjonujące. Hydrolizat będzie jednak pewnie dużo tańszy, więc to zrozumiałe, że czasami po prostu nie mamy innego wyboru.

Kolagen możemy sobie kupić w formie kapsułek, proszku i płynu – a wybór należy tutaj tylko do nas. Nie ma tak naprawdę znaczenia, co sobie kupimy – naturalny kolagen będzie za każdym razem tak samo skuteczny. Chodzi tutaj tak naprawdę tylko o to, aby nam było wygodnie go spożywać i abyśmy faktycznie pamiętali o poszczególnych dawkach.

Zmiana przyzwyczajeń

A jeżeli chcesz, aby kolagen był możliwie jak najbardziej skuteczny – pomyśl też jednocześnie o zmianie swoich nawyków. Jeśli lubisz na przykład się opalać i nie korzystasz wcale z kremów z filtrem – to na pewno trzeba zmienić. Kolagen wzmocni Twoją skórę i pomoże pozbyć się zmarszczek – ale opalanie się tak naprawdę niweczy Twoje starania.

Wygląd skóry poprawiamy też poprzez rzucenie palenia, lepsze odżywianie się, picie wody – o tym wszystkim także musisz pamiętać, jeśli chcesz przez długi czas wyglądać młodo. A osoby, które chcą zadbać o swoje stawy powinny myśleć o tym, w jaki sposób trenują. Jeżeli robimy to zbyt często i intensywnie to nawet kolagen może nie uchronić nas przez kontuzją.

W przypadku stawów prawidłowa waga także jest kluczowa – zbyt duża ilość kilogramów spowoduje niestety, że stawy będą przez cały czas obciążone. Musisz przejść na dietę, aby nie wyrządzić sobie zbyt dużej krzywdy – a kolagen stosuj po to, aby chronić swoje stawy przez cały ten okres czasu. Na pewno jesteś w stanie lepiej o siebie zadbać – w końcu robisz to przecież dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj