colafit opinie – z czego jest – kolagen – na stawy – przeciwwskazania

0

Badania pokazują, że suplementacja peptydami kolagenu typu I i typu II może poprawić jakość życia osób cierpiących na bóle stawów. W połączeniu z witaminami i minerałami kolagen na stawy może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych i bólu, a także w odbudowie chrząstki. W rezultacie ludzie mogą zauważyć poprawę swojej mobilności i samodzielności. Chcesz dowiedzieć się więcej o zużyciu stawów i efektach suplementacji kolagenem? Śledź w tekście.

Jak zużywają się stawy? Chrząstka stawowa składa się w około 60% z kolagenu typu II i działa jak amortyzator, który zapobiega kontaktowi i tarciu między kośćmi. Z powodów takich jak przewlekłe stany zapalne, osłabienie mięśni, naturalne starzenie się, ćwiczenia siłowe, nadwaga lub otyłość, nasze stawy zużywają się, co może prowadzić do stanów zapalnych i bólu. Zwyrodnienie lub zużycie stawu to choroba zwyrodnieniowa stawów, zwana również chorobą zwyrodnieniową stawów.

colafit opinie – na stawy

Wraz ze wzrostem oczekiwanej długości życia liczba przypadków choroby zwyrodnieniowej stawów wzrosła wykładniczo. Szacuje się, że około połowa populacji w wieku powyżej 50 lat jest dotknięta tym zwyrodnieniem – według Brazylijskiego Towarzystwa Reumatologicznego 85% osób w wieku 75 lat ma radiologiczne dowody na zwyrodnienie stawów, a około 30% z nich skarży się na ból, obrzęk i sztywność stawów, pogarszające mobilność i jakość życia.

Sportowcy i byli sportowcy. Sportowcy lub osoby bardzo aktywne, ze względu na siłę i uderzenia, jakim poddawane są ich stawy, są dość podatne na wczesny rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów. W badaniu oceniono 700 emerytowanych sportowców z colafit (powyżej 50 lat) i stwierdzono, że ryzyko wystąpienia zużycia stawów jest o 85% wyższe u sportowców w porównaniu z tymi, którzy uprawiali niewiele sportu lub nie uprawiali żadnego sportu.

Osoby otyłe i z nadwagą. Nadwaga a colafit na stawy (lub słaba muskulatura) obciąża stawy tak samo jak intensywna aktywność fizyczna. Badanie radiologiczne ponad 5000 kobiet z nadwagą wykazało o 80% większe prawdopodobieństwo rozwoju obustronnej artrozy stawu biodrowego.

colafit opinie - na stawy

BMI (wskaźnik masy ciała) wynoszący 30-35 kg/m² jest czterokrotnie bardziej podatny na rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów w porównaniu z BMI poniżej 25 kg/m². Uważa się, że każdy dodatkowy kilogram jest w stanie wywrzeć dodatkowe 4 kg nacisku na kolana. Oznacza to, że osoba z nadwagą 10 kg może dodatkowo uciskać 40 kg kolana – a całe to przeciążenie kolan zwiększa ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

Seniorzy. Właściwości mechaniczne chrząstki stawowej osiągają szczyt około 30 roku życia i zaczynają się stopniowo pogarszać, zwłaszcza w okolicy kolan i bioder. Według lekarzy praktycznie każdy powyżej 60 roku życia ma jakieś zajęcie stawów, które może być spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów. Ale to nie znaczy, że wszyscy ludzie będą mieli objawy związane z chorobą zwyrodnieniową stawów więc czy colafit przeciwwskazania ma jakieś?

colafit opinie – przeciwwskazania

Do czego służy kolagen colafit i jakie colafit opinie ma? Aktywność kolagenu typu II. Badania wykazały korzyści ze stosowania niezdenaturowanego kolagenu typu II u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów , reumatoidalnym zapaleniem stawów, a nawet u osób bez rozpoznania tych patologii, ale u których po treningu występują bóle stawów. Wyniki pokazują, że ten kolagen może zmniejszać wydzielanie enzymów atakujących chrząstkę. W konsekwencji pomaga w rekompozycji chrząstki, a także łagodzi stany zapalne.

Aktywność kolagenu typu I colafit na stawy. Suplementacja peptydami kolagenu typu I pełni funkcje terapeutyczne u pacjentów z osteoporozą i chorobą zwyrodnieniową stawów. Najbardziej znanym z nich jest łagodzenie objawów bólowych , ale badania wskazują również na potencjalny wzrost gęstości kości i ochronny wpływ na chrząstkę stawową.

colafit opinie - przeciwwskazania

Spożycie mleka, mięsa, kurczaków, ryb i niektórych warzyw może dostarczyć aminokwasów bezpośrednio związanych z syntezą kolagenu typu I. Jednak w cięższych przypadkach może być zalecana suplementacja kolagenem colafit w chorobie zwyrodnieniowej stawów .

Absorpcja kolagenu dla stawów. Historycznie rzecz biorąc, doustna suplementacja kolagenu zawsze sprawiała trudności. Badania wykazały, że efektywne wchłanianie tego białka było minimalne, nie pomagając zastąpić substancji. Dzięki procesowi rozkładu kolagenu – hydrolizy – na mniejsze łańcuchy uzyskano poprawę wchłaniania. Ale efekt końcowy był nadal poniżej oczekiwań i podano, że colafit przeciwwskazania ma nieduże.

colafit opinie – z czego jest ten kolagen?

Następnie odkryto, że dodatek enzymów był w stanie rozbić już zhydrolizowane łańcuchy kolagenu na jeszcze mniejsze cząsteczki, zwane peptydami, jeszcze bardziej ułatwiając ich wchłanianie przez organizm. Ta poprawa została zauważona w badaniach, które wskazują na ponad 90% wchłanianie peptydów kolagenowych w ciągu 6 godzin od spożycia.

Inne czynniki dla zdrowia stawów. Widzimy, że zużycie i choroby stawów można zminimalizować dzięki włączeniu kolagenu colafit, ale ważne jest również, aby w organizmie zachowana była równowaga niektórych składników odżywczych.

Witaminy i minerały są niezbędne do tego, aby organizm pozostawał w pełnej aktywności, realizując różne reakcje chemiczne w całym organizmie, takie jak ciągła odbudowa zużytego kolagenu. Jedzenie może nie wystarczyć do dostarczenia idealnej ilości składników odżywczych, których potrzebuje nasz organizm. Dlatego jednym ze sposobów wspomagania regeneracji kolagenu colafit jest dostarczanie jego prekursorów poprzez suplementację, aby organizm wyprodukował to, co zostało zużyte.

colafit opinie - z czego jest ten kolagen?Witamina C, a colafit z czego jest ten kolagen. Kwas askorbinowy, lepiej znany jako witamina C, jest głównym kofaktorem w przemianie aminokwasów proliny i lizyny w hydroksyprolinę i hydroksylizynę. Bez tego etapu w naszym ciele nie ma tworzenia się kolagenu. A to sprawia, że ​​witamina C jest istotną cząsteczką dla zdrowia tkanki łącznej.

colafit opinie – czy colfarit?

Witamina D3 z colfarit. Uważa się, że witamina D3, oprócz wspomagania wiązania wapnia w tkance kostnej, może również pomóc w regeneracji zniszczonej chrząstki, hamując postęp choroby zwyrodnieniowej stawów. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów ostatnie badania wskazują, że łączne stosowanie witaminy D3 z peptydami kolagenowymi zmniejsza produkcję substancji prozapalnych z colfarit.

Witamina K. Bardzo obiecująca w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, witamina K ma swoje działanie na tkankę kostną, która została już dobrze przebadana ze względu na jej działanie w mineralizacji kości, zapobiegając osteoporozie. W stawach witamina K może pomóc poprzez swój potencjał przeciwzapalny.

Mangan. Niezbędny również do tworzenia kolagenu w stawach, mangan jest pośrednio odpowiedzialny za aktywację komórek chrzęstnych (chondrocytów), oprócz działania w metabolizmie kości. Cynk. Jego obecność jest niezbędna do tworzenia kości i syntezy kolagenu. Suplementacja cynkiem powoduje wzrost masy kostnej i syntezę kolagenu.

Inne funkcje kolagenu colafit na stawy. Znaczenie suplementacji kolagenem dla stawów to stosunkowo nowy temat. Tradycyjnie jest najbardziej znany z korzyści, jakie zapewnia dla zdrowia skóry, takich jak nawilżenie i poprawa elastyczności, pomagając zapobiegać starzeniu się skóry. Oprócz korzyści dla stawów i skóry istnieją również badania łączące kolagen z kontrolą przyrostu masy ciała w okresie menopauzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj