co niszczy kolagen w organizmie – objawy – colafit – krem – dieta – orac – jak odbudować kolagen ?

0

Najgorętszą ze wszystkich substancji wzmacniających skórę w tej chwili jest kolagen. Białko błonnika jest mieszane z kremami do twarzy i przyjmowane jako suplement diety i chwalone za właściwości przeciwstarzeniowe. Ale czy naprawdę możesz zapobiegać zmarszczkom, ostrząc koktajl za pomocą proszku kolagenowego? Zdrowe życie pyta dermatologa jakie są brak kolagenu objawy.

Około jedna trzecia białka organizmu składa się z kolagenu. Kolagen buduje włosy i paznokcie oraz zapewnia strukturę i stabilność szkieletu, ścięgien i ścian naczyń krwionośnych. To także kolagen, który sprawia, że ​​skóra jest jędrna i gładka. Kolagen to białko, z którego składa się cała nasza skóra właściwa. To kolagen sprawia, że ​​nie powstają zmarszczki – wyjaśnia badaczka skóry i mówi co niszczy kolagen w organizmie.

co niszczy kolagen w organizmie – brak – objawy – dieta –  orac

Wraz z wiekiem kolagen ulega szybszemu rozkładowi, co powoduje, że skóra starzeje się i staje się pomarszczona. Dlatego może wcale nie jest takie dziwne, że stał się niezwykle modnym składnikiem w pielęgnacji skóry i jako suplement diety powinnien być colafit krem.

Ale czy naprawdę uzyskujesz młodszą skórę smarując się kolagenem? Johanna obala mit o przeciwstarzeniowym działaniu tych kremów. Aby cząsteczka miała szansę wniknąć w górną warstwę skóry, musi mieć masę cząsteczkową mniejszą niż 500 daltonów. Kolagen to 300 000 daltonów. Cząsteczki są po prostu zbyt duże, aby mogły przeniknąć do warstwy rogowej naskórka i przyczynić się do jakiejś nowej formacji.

Daje mniej więcej taki sam efekt jak walenie filetem wieprzowym o skórę, czyli brak. Jest to jednak składnik, który wiąże wilgoć i pomaga skórze zachować nawilżenie. Ale są też inne, tańsze składniki, takie jak kwas hialuronowy.

co niszczy kolagen w organizmie - brak - objawy - dieta -  orac

Koktajl kolagenowy, proszę w dieta orac. W ciągu ostatnich trzech lat trend dodawania kolagenu do żywności i napojów stał się większy. Sklepy ze zdrową żywnością sprzedają proszek kolagenowy ekstrahowany z alg, aw Japonii kluby kolagenowe wzmacniające skórę są sprzedawane jako przekąski.

co niszczy kolagen w organizmie –  gdzie jest w skórze – jak odbudować – jak pobudzic produkcję

Ale dzisiaj nie ma naukowych dowodów na to, że suplementy kolagenowe są wchłaniane przez skórę. Jeśli zapytasz Johannę o to gdzie jest kolagen w skórze oraz jak działa dieta orac, to nie ma szans, żeby kolagen trafił bezpośrednio do skóry, niezależnie od tego, czy pijesz koktajl kolagenowy, czy dostajesz białko poprzez produkty mięsne, drobiowe czy sojowe. Kolagen, który pijesz i spożywasz, również nie ląduje w skórze, ponieważ masz cały układ pokarmowy, który rozkłada kolagen w taki sam sposób, jak przy jedzeniu kawałka mięsa.

Więc zamiast tego dostajesz dużo aminokwasów. Te aminokwasy mogą oczywiście mieć również dobry wpływ na skórę, ale to nie kolagen.

Jak zwiększyć produkcję kolagenu? jak odbudować kolagen? Czy to oznacza, że ​​nie da się wzmocnić kolagenu? Tak. W rzeczywistości istnieją substancje, które mogą stymulować produkcję kolagenu. Istnieją pewne substancje wzmacniające kolagen, które można przyjmować przez skórę lub dietę. Przykładem jest retinol lub witamina C, mówi Johanna i tłumaczy jak pobudzic produkcję kolagenu na twarzy.

kolagen

 

Witamina C jest małą cząsteczką, która teoretycznie powinna z łatwością przenikać przez skórę, ale jest również rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że ​​aby witamina dotarła do komórek produkujących kolagen i stymulujących, wymagane jest wysokie stężenie.

co niszczy kolagen w organizmie – jak powstaje – synteza

Retinol, witamina A, jeden z bardziej sprawdzonych składników w pielęgnacji skóry, jest rozpuszczalny w tłuszczach i dlatego może wnikać głębiej w skórę, gdzie gromadzi się w tkankach tam, gdzie jest potrzebny. Dzięki temu jest skutecznym stymulatorem kolagenu. Ale ułatwia też przedawkowanie. Innym problemem związanym z tymi składnikami jest to, że nie są one stabilnymi związkami chemicznymi i dlatego ich działanie jest szybko niszczone, jeśli nie są odpowiednio przechowywane.

Ale nie rozpaczaj. Istnieją badania, które sugerują, że pokarmy bogate w witaminę C, takie jak pomarańcze, porzeczki i kiwi, mogą również zwiększać produkcję kolagenu, podobnie jak marchew i inne pokarmy zawierające witaminę A. Przynajmniej do pewnego stopnia:

  • Niektóre suplementy i witaminy trafiają bezpośrednio do skóry przez krew, ponieważ cząsteczki są tak małe, że nie można ich po drodze rozłożyć. Przykładami tego są beta-karoten i astaksantyna, która jest karotenoidem.
  • Nie warto rozpoczynać przyjmowania dużej ilości suplementów z witaminą C, ponieważ nie da to większego efektu. Organizm wchłania tylko pewną część witaminy, resztę oddaje mocz.

co niszczy kolagen w organizmie – włókna elastynowe – włókna kolagenowe – żelatyna skutki uboczne

co niszczy kolagen w organizmie - włókna elastynowe - włókna kolagenowe - żelatyna skutki uboczneJedz kolagen — czy to coś, czego próbowałeś? Słyszałem o? Jem od ponad 1,5 roku i uwielbiam to! W tym poście powiem ci prawie wszystko, co musisz wiedzieć. Jedz kolagen – Krótko mówiąc, kolagen jest jak klej ciała, który przyczynia się do budowy i stabilności stawów, więzadeł, mięśni i ścięgien. Pomaga skórze, włosom i paznokciom zachować jędrność / trwałość, gładkość i nawilżenie.

Kolagen to substancja specyficzna dla organizmu, która jest dobra dla skóry, włosów, paznokci, chrząstek, więzadeł, mięśni, tkanki łącznej i jelit. Idealny, jeśli masz problemy z którymkolwiek z nich lub chcesz je wzmocnić. Możesz również spożywać kolagen jako odżywkę białkową. Można mieszać z gorącym / zimnym jedzeniem / napojem i można spożywać 1-2 łyżki dziennie. Ładnie bąbelkuje, jeśli zmieszasz kawę / smoothies / zupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj